top of page

סוגי טיפול

טורטיקוליס

טורטיקוליס הינו מצב בו יש חוסר איזון שרירי בצוואר אשר יכול להיגרם ממספר גורמים, חלקם מולדים-כמו מנח העובר ברחם, אופן הלידה וחלקם סביבתיים אשר נרכשים לאחר הלידה כמו שכיבה מרובה על הגב, מתן גירויים מאותו צד באופן חוזרני ועוד. האמת היא שהגורם לתופעה פחות משמעותי כמו הטיפול בתופעה מוקדם ככל האפשר אשר לרוב מביא תוצאות טובות בזמן קצר!! הטיפול כולל הדרכה להורים להתאמה של סביבת התינוק כסביבה שמגרה התפתחות סימטרית ונמנעת מחיזוק של צד אחד בלבד. התאמת תרגילים ומשחקים המתאימים לגיל התינוק ויכולתו תוך אמונה שלמידה מוטורית נרכשת בדרך כיף ומשחק בסביבה מתאימה ולא בבכי ולחץ.

איחור התפתחותי

איחור התפתחותי בשנה הראשונה יכול להוות מקור דאגה גדול להורים. זוהי שנה משמעותית בהתפתחות היכולות התקשורתיות, המוטוריות והקוגניטיביות. בעידן האינטרנט כולנו חשופים להרבה מידע כמו סולמות התפתחות שונים המדרגים את ילדינו לפי יכולתם, הבעיה היא שאת המידע הרב הזה אף אחד לא מסנן ומתאים אותו אישית לנו, כאן אני נכנסת לתמונה- מטרתי היא לבדוק האם באמת קיים איחור התפתחותי, כמה התנועה היא איכותית ומגוונת ומעבר לכך האם הסביבה מותאמת ומאתגרת מספיק? האם ילדכם עם ביטחון תנועתי נמוך? האם אתם מספיק תומכים בו או להיפך מגוננים עליו יתר על המידה? יחד איתכם נבדוק היכן החוזקות של ילדכם ודרכם נעזור לו להתמודד החולשות (שלכל אחד מאיתנו יש..) ביחד נתאים לו ולכם תוכנית טיפול המותאמת ליכולותיו על מנת לקדם אותו במעלה סולם ההתפתחות המוטורית.

סדנא לאם ולתינוק

כאשר נולד תינוק נולדים גם הורים, שזקוקים במקרים רבים להכוונה וכלים (גם ההורים הוותיקים) הסדנה לאם ולתינוק נועדה כדי לתת לכם ההורים את המענה לכל השאלות וכמובן גם התייחסות לפאן ההתפתחותי ואיך ניתן ליצור בביתכם סביבה התפתחותית, תומכת ומתאימה עבורו. בנוסף תהיה גם התייחסות לגופך ולתהליך ההתאוששות מהלידה. המפגש מתרחש בביתכם, ביום ושעה שנוח לכם. כדי להעניק לכם ההורים כלים חשובים שמקלים על החודשים הראשונים וגם על ההמשך לבוא. (החוויה מותאמת גם להורים לילד שני ומעלה)

במהלך המפגש שלנו אתייחס לנושאים רבים כמו למשל:

  • איך להפוך כל משחק עם תינוקכם למאתגר, מפתח ומהנה

  • התאמת הסביבה להתפתחות תינוקכם

  • בוכה כאשר שוכב על הבטן? נלמד מה ניתן לעשות

  • כיצד מומלץ לטפל בתינוקך ובבית תוך התחשבות בגופך שעבר לידה לא מזמן

רוצים לשמח הורים טריים? (משפחה/חברה/מכרה) או לפרגן לעצמכם משהו שישנה את חייכם? יש לי עבורכם הצעה למתנה מקורית שהיא לא סתם עוד בגד או צעצוע

טיפול שיקומי

הטיפול מתמקד בשיפור התפקוד המוטורי והנשימתי, הכולל בין השאר ניידות, ליקויי יציבה וסבולת.הטיפול נעשה בשיתוף פעולה עם הילד ועידודו תוך מתן תחושה של הצלחה. מטרות הטיפול הם להביא את המטופל להשתתפות הגבוהה ביותר בקהילה, עם בני גילו ובביתו. להפחית כמה שיותר את הקשיים ולהביא  למיצוי היכולות של הילד, תוך הסתכלות כוללנית לצרכיו השונים של הילד. כחלק מהתהליך הילד ומשפחתו לומדים כיצד להתמודד עם המגבלה התפקודית הקיימת ע״י שימוש באמצעי עזר שונים, הדרכה לתרגול רלוונטי ועוד. כמו כן, ניתנת הדרכה על ציוד שיקומי רלוונטי לילד. בתחום הנשימתי ההתערבות העיקרית היא במניעת סיבוכים נשימתיים לאחר ניתוחים.

bottom of page